Zonguldak Sohbet Odaları

yorum yok
97 okuma
25 Ocak, 2019
Zonguldak Sohbet Odaları

Zonguldak Sohbet Odaları

Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere Karadeniz bölgesinde bulunan Zonguldak vede
ZonguldakSohbet Odaları Sitesinden bahsetmek istiyorum.

İnsanların temel ihtiyacı olan konuşma isteklerini karşılıksız bırakmayarak, içine kapanık bir toplum yerine kolay diyalog kurabilen, sosyalleşen, aradığı huzurlu ve seviyeli arkadaşlıkları kullanıcılarımıza sunmaktayız.
Zonguldak İlimizi Biraz Tanıyalım
Zonguldak Türkiye’nin Karadeniz kıyısında bulunan illerinden biridir. Batı Karadeniz Bölgesinin öemli şehirlerindenbiri olan Zonguldak Karadeniz’e batı ve kuzeyden kıyısı bulunmaktadır. Türkiye’nin Karadeniz ülkesiyle arasındaki deniz ticaretine açılan kapısı olması nedeniyle önemli bir liman kentidir. Zonguldak kuzeyde Karadeniz’i kuzeydoğuda Bartın’ı doğu ve güneydoğuda Karabük güneyde Bolu batı ve güneybatıda Düzce illeriyle komşudur.
Türkiyenin en zengin taşkömürü madenlerini barındırması nedeniyle ülkenin maden ocağı olarak bilinmektedir. Fakat şehrin gelirini sadece taşkömürün’den kazanması sebebiyle bölgede sanayi ve turizm konusunda fazla gelişme yaşanmamıştır. 1995 yılında Karabük’ün Zonguldaktan ayrılarak şehir olması’da konusundaki düşüşü etkilemiş ve göçlerin yaşanmasına neden olmuştur.
Zonguldak hala işletilen Kömür ocaklarının ilki 1848 yılında açılmış ve bu ocaklar Belçika’lı ve fransız şirketler tarafından.

Kurtuluş Savaşı sırasında bu şirketler vesilesiyle fransız’lar Zonguldakı ve bölge illeri işgal etmiştir. İşgal Müdafa-i Hukuk Cemiyetlerinin oluşturduğu güçler tarafından 1920’de durdurulmuştur. Zonguldak Cumhriyet’in ilanından sonra il olarak kabul edilmiştir.
Zonguldak İklimi ve Nüfusu

Zonguldak  tipik Karadeniz iklimi hüküm sürer. Şehir coğrafi açıdan soğuk hava akımlarına karşı açıktır ve bu nedenle kış ayları Doğu Karadeniz bölgesine göre daha soğuktur. Bu güzel ilimizin nüfusu 214.547 olup gezilecek yerlerinden bir kaç tanesini sıralayacak olursak sizlere tavsiye edecebileceklerimiz şöyledir.
Zonguldakta Gezilecek Yerler

Gökgöl Mağarası + Cehennem Ağzı Mağarası + Ereğli Müzesi + Çanakçılar Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park + Filyos Plajı + Maden Müzesi + Filyos Kalesi + Ilıksu Plajı + Dana Ağzı Tabiat Parkı +Bastoncular Çarşısı + Göldağı Tabiat Parkı + Madencioğlu Şelalesi + Zonguldak Kent Ormanı + İncüvez Çamlığı Tabiat Parkı.

Mobil Sohbet Odaları

Dünyanın her yerinden bağlantı kurulabilen ve Sohbet Odaların da çevrim içi insanlarla tanışarak sevgiyi ve huzuru bulabileceğiniz tek adres Sevdasehri.com. Kayıt olmadan tamamen ücretsiz olarak Anlık Sohbet edebilirsiniz. Burası Zonguldak Sohbet Odaları olarak Mobil Sohbet hizmetlerini veren Sevdasehri.com. Kaliteli Sohbet Sitesidir.

Zonguldak Sohbet Odaları

Zonguldak Sohbet Odaları


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSmiRa

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de ...

www.sevdasehri.com

Adana Sohbet Akdeniz bölgesinde bulunan adana ilimiz için adana ...

www.sevdasehri.com

Ankara Sohbet Başkentimiz olan ankara ve ankara sohbet odaları Sohbet ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet