Tunceli Sohbet Odaları

yorum yok
154 okuma
2 Ocak, 2019
Tunceli sohbet

Tunceli Sohbet Odaları

Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar Sizlere Tunceli vede Tunceli Sohbet Odaları Sitesinden bahsetmek istiyorum. Kaliteli sohbet sitemize sizleride davet ediyoruz.

En güzel selamlar sizlerin olsun her zaman yüzünüz gülsün her ne istiyorsanız gönlünüzde, aklınızda her ne varsa istediğiniz arzuladığınız her şey sizlerin olsun diyorum ve sizlere Tunceli diğer orjinal ismiyle (Dersim) Tunceli Sohbet Chat ve Muhabbet Odaları hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Tunceli güzel ülkemiz Türkiye de yukarı Fırat bölümünün Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Batıda ve kuzeyde Munzur Dağları, Karasu Nehri, Güneyde Keban Barajı Gölü, Doğusunda Peri Suyu ve Bingöl Dağı ile çevrili bir ilimizdir.

Tunceli ilimiz 82.194 nufüsa sahip olup Çemişgezek, Hozat, malazgirt, Nazimiye, ovacık, Pertek, Pülümür olmak üzere yedi ilçeye sahiptir.

tunceli sohbet odaları

tunceli sohbet odaları

Tunceli ilimizde gezilebilecek yerler

Munzur vadisi Milli parkı, Göktepe Höyüğü, Çemişgezek Kalesi, Tahar (Yusuf Ziya Paşa) köprüsü, Dereova Şelalesi
Elti Hatun Türbesi ve Camisi, Bağır paşa dağı ve Krater Gölü, Pertek Kalesi, İn Delikleri gezilip görülmeye değer yerler arasındadır.
Tunceli ilimizin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanır bunun yanı sıra pek fazla olmasa da ormancılık, madencilik ve Sanayi de bir diğer ekonomik geçim kaynakları arasındadır.Tarım olarak burada yetişen ürünler buğday, arpa, şeker pancarı, fasulye, soğan, cins kokulu tütün ve az miktarda pamuk.


Güney kısmında bulunan vadiler de ise meyve ve sebze yetiştirilir. Bunların başlıcaları badem, ceviz ve dut bulunur. Hayvancılık halkın üzerinde durduğu önemli bir geçim kaynağıdır. Burada yetiştirilen başlıca hayvan çeşitleri Koyun, keçi, kır keçisidir.

Tunceli eğitim ve sosyallik yönüyle ister sohbet ister sohbet muhabbet olsun parlak bir genç nüfusa sahiptir. Bu bölgenin olumsuz zor şartları olmasına rağmen
Tunceli yıllardır yüksek bir eğitim seviyesine sahip çevre illere kıyasla eğitime önem veren güzel bir ilimizdir.

tunceli sohbet

tunceli sohbet

kaliteli chat Odaları

hoşgeldiniz arkadaşlar.
Tunceli sohbet odalarında yeni arkadaşlarla tanışma imkanı sunduğumuz sitemiz Tunceli sohbet, sohbet muhabbet chat ortamında 1 numara olmayı hedefliyor eğer hayatınızda hiç bir şekilde heyecan yok ve standart bir hayat yaşıyorsanız o zaman dogru adres www.sevdasehri.com  sohbet sitemizde sizde yerinizi almalısınız.

Tunceli sohbet odalarının hizmetlerinden dilediğiniz şekilde yararlanarak keyifli saatler geçirebilirsiniz karşınızdakiyle etkili bir iletişme geçebilirsiniz bu sayede kaliteyi de hissetmeye başlayacaksınız.

www.sevdasehri.com

sevdasehri.com


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSmiRa

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de ...

www.sevdasehri.com

Adana Sohbet Akdeniz bölgesinde bulunan adana ilimiz için adana ...

www.sevdasehri.com

Ankara Sohbet Başkentimiz olan ankara ve ankara sohbet odaları Sohbet ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet