Sohbet Sitelerinde İletişim

5 yorum
126 okuma
27 Şubat, 2019
Sohbet Sitelerinde İletişim

Sohbet Sitelerinde İletişim

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle sohbet sitelerindeki iletişimden bahsetmek istiyorum. Günümüzde internet’in kullanılmadığı ev ya da iş yeri kalmadı sanrım. Birçok kurum ya da kuruluş, iletişimi artık internet yolu ile gerçekleştirmekte. İnsanlık gelişimi için büyük nimet olduğu görüşündeyim şahsen. Peki internet’i sadece iş için mi kullanıyoruz ? Tabi ki hayır.

Birçok kişinin, zamanını daha eğlenceli hale getirmesi için kurulan sohbet siteleri, bu zaman diliminde bireylere yeni arkadaşlıklar ve nezih sohbet ortamı yaratmakta. Düşünsenize hiç tanımadığınız kişilerle, hiç bir endişe duymadan dostluk sınırları çerçevesinde kaliteli bir sohbet gerçekleştiriyorsunuz. Tabi ki her mekanın kendine has kuralları olduğu gibi böyle chat sohbet sitelerinde uymamız gereken kurallar var.

Bilindiği üzere bu tip sohbet ortamlarında yazılı iletişimin önemi çok büyük ve çok etkili. İnsanlar çok zaman derdini sesli olarak ifade edemezken bile, yazılı iletişim ile sohbetin devamını sağlamak ciddi özveri gerektirir. Burada dikkat etmemiz gereken şey sanırım  karşımızdaki bireyi, ön yargısız ve bencil düşüncelerden arınıp dinlemek. Böylece kalıcı dostluklar için adımlar atılmış olacaktır.

Yazılı iletişim, duygularımızın bir nebze dışa aktarımıdır. Kişi hissetmediği duygu ve düşünceleri dile getiremez değil mi ? Sonuç olarak arkadaşlar, sohbet siteleri egoların tatmin edileceği, saygısız ve kuralsız bir sohbet tarzını yansıtabileceğimiz alanlar değildir. Toplum içerisinde uymamız gereken kurallara bu tip ortamlarda da dikkat edersek hem arkadaş kazanırız hem de kaliteli zaman geçirmiş oluruz. Unutmayalım ki, yazdığımız cümleler bizim karakterimizi ve değerlerimizi gösterir. Kendimizi doğru ifade etmek adına lütfen sohbet kurallarına uyalım. Huzurlu bir ortam ve yönetimde bulunan arkadaşlara yardımcı olmamız gerekmekte. Kurulu olan bir düzeni korumak bizlerin elinde.

Hepinize hoş sohbetler diliyorum.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
ZorDeN ZorDeN

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de ...

www.sevdasehri.com

Adana Sohbet Akdeniz bölgesinde bulunan adana ilimiz için adana ...

www.sevdasehri.com

Ankara Sohbet Başkentimiz olan ankara ve ankara sohbet odaları Sohbet ...

YorumlarYorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet