Sohbet Sitelerinde Davranış Bozukluğu

yorum yok
18 okuma
30 Mart, 2019
Sohbet Sitelerinde Davranış Bozukluğu

Sohbet Sitelerinde Davranış Bozukluğu

Merhaba arkadaşlar,günün en keyfli saatlarini yaşamak adına açtığım pc’de bugün sizlere hangi konudan bahsetsem diye düşünmekteyim.
Kahvemi yudumlarken aklıma muntazam bir konu geldi. Bireylerde oluşan davranış bozuklukları ”sanal sohbet siteleri”nde karşımıza çıkıyor mu ? ” acaba diye soru ile başlayayım yazıma isterseniz.
Reel yaşantımızda sıklıkla karşılaştığımız ve aslında bir sorun olarak kabul edilen davranış bozukluğu, tabi ki sanal platformlarda
kendini hissettirmekte.Peki biz, bireyde bulunan bu bozukluğu nasıl anlayabiliriz ?
Öncelikle şunu dile getirmekte fayda var. Edep adap usul,erkan. Bunlar karakterimizde bulunan en belirgin özelliklerimiz dir. Kişi’nin almış olduğu aile terbiyesi ve yetiştirilme tarzı ile benimsenen davranışlar ilerleyen zamanlarda aslında karakterimizi belirlememizde bizlere yardımcı olmakta. Görgü kuralları kaidesine uygun bir biçimde sohbet etmek, sanal sohbet sitelerinde bizlere artı olarak geri döner. Siz ne kadar dikkat ederseniz karşınızda ki bireyde cümlelerini kurmakta o kadar özenli davranır. Gerek reel yaşantımızda gerekse sanal platformlarda bu kural sürekli bu şekildedir. Canımızı sıkacak dialog’lar,bulunduğumuz bu odalarda bizi gereksiz strese sokar. Unutmayalım ki  sohbet siteleri bizler keyif alalım,kaliteli zaman geçirelim diye kurulmakta. Birbirinden farklı,binlerce insan’ın zaman geçirdiği sohbet alanlarında yazılı iletişim ile konu açmak elbette zor.Fakat imkansız değil. Yukarı da bahsettiğim gibi,bize ögretilen şekide davranırsak,ön yargı dan uzak sevgi-saygı kurallarına dikkat ederek konuşursak güçlü temeli sağlam arkadaşlıklar kurmuş oluruz.

Hoş olmayan davranışlarla karşılaşmak istemiyorsak, davranışlarımıza ve uslubumuza dikkat etmeliyiz. Unutmamalıyız ki karşımızda bulunan bireyde saygı’yı haketmekte. Sanırım işin özü ”Nasıl davranılmasını istiyorsanız,öyle davranın” cümlesinde yatmakta. Çokta zor olmasa gerek değil mi ? İnsan’a insan-i muamele tüm insanların hakkı ve bu hakkı lütfen kimsenin elinden almayın.Şimdilik klavyem den dökülenler bunlar arkadaşlar.Daha sonra keyifli bir yazıda tekrar görüşmek üzre şimdilik hoş çakalın. İyi Sohbetler


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSRa can

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Bozuk Olunca Maya Tutmaz

Bozuk Olunca Maya Tutmaz Bozuk olunca maya; Ne ar tanır ne de haya. Hz. ...

Avrupa Sohbet

Avrupa Sohbet Avrupa sohbet sitemizi açmış bulunmaktayız. Sohbet sitemiz siz ...

Türkiye'nin Muhabbet Sitesi

Türkiye'nin Muhabbet Sitesi Günümüzde arkadaş bulmak ve kaliteli sohbet ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet