Sohbet Siteleri Güvenli Mi?

6 yorum
97 okuma
2 Mart, 2019
Sohbet Siteleri Güvenli Mi?

Sohbet Siteleri Güvenli Mi?

Selam arkadaşlar, bugün ki konumuz chat, sohbet sitelerinin ne kadar güvenilir olduğu. Artık bir çok insan vaktinin çoğunu internette sörf yaparak geçirmekte.  Teknolojinin nimet olduğu bu zamanları, daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli sohbet siteleri açılmakta. sosyal medya’dan sonra en çok rağbet gören bu tip chat sohbet siteleri hakkında bir kaç bilgi edinelim.

Günümüz koşulların da güvenliğimizi sağlamak için bir çok önlem alıyoruz, Almamız da gerekmekte. Tehlikenin bizi nerede yakalayacağını önceden kestirmemiz mümkün değil. Nasıl ki evde, işte, okulda bazı tedbirler alıyorsak, sohbet sitelerinde de aynı tedbiri almamız gerekiyor. Bu tip sitelerde yeterli güvenlik koşulları tam anlamı ile sağlanmış dahi olsa bizlerin de kişisel olarak bazı tedbirler alması gerekmekte.

Girdiğimiz sitede önceliğimiz kesinlikle güvenilirlik olmalı sohbete ”Merhaba” diye başlamak ardından tüm bilgilerimizi aktaracağımız anlamınına gelmemeli. Ön yargıdan uzak olmak faydalı fakat tam anlamı ile tanımadan karşıdaki bireye güvenmek yanlış olur. Yazılı iletişim tanışma sürecinde çok büyük etken. Karşımızdaki kişi ”Nasıl olsa bulamaz, nasıl olsa görmüyor” diye bir düşünceye girmek saçma olur.

Günümüzde bulunmayan hiç bir şey kalmadı artık, bunu dikkate alıp sohbeti sağlamak hepimiz açısından faydalı olur. Sohbet siteleri sizden hiçbir zaman gerçek kimlik, TC bilgisi, telefon numarası gibi şeyler istemez. Kaldı ki bu sitelerde özellikle yönetim tarafından uyarı mesajları verilmekte. Kendinizi tam anlamı ile ifade etmek için önceliğiniz karşı taraftaki bireyi tanımak olsun. Bunun içinde sohbetini izlemek bulunduğu ortamda hal ve hareketini takip etmek yeterli olacaktır.

Unutmayın ki siz tedbirler alıyorsanız, karşı tarafta sizin gibi tedbir almak durumunda. Bu durumda sağ duyulu ve sabırlı olmak gerekiyor tabi. Sevdasehri.com yönetimi olarak, sizler için güvenilir bir sohbet platformu hazırladık. Biz elimizden geldiğince dikkat ediyoruz ama aynı hassasiyeti sizlerin de göstermenizi bekliyoruz. Özel alanlarınızda konuşmalar ya da yazışmalardan sorumlu değiliz. Lütfen kendi güvenliğiniz için dikkatli davranın Sevdasehri ailesi olarak hepinize iyi sohbetler diliyoruz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSmiRa

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de ...

www.sevdasehri.com

Adana Sohbet Akdeniz bölgesinde bulunan adana ilimiz için adana ...

www.sevdasehri.com

Ankara Sohbet Başkentimiz olan ankara ve ankara sohbet odaları Sohbet ...

YorumlarYorumlar (6 Yorum)

  • Bence kredi kartı bilgilerimizi ya da kimlik bilgilerimizi ulu orta yerde vermediğimiz sürece bir sorun yok. Sohbet siteleri iyidir. Arkadaşlık kurabileceğimiz bu devirdeki ender ortamlardan biridir. Kıymetini bilelim bilmeyenleri uyaralım 🙂

  • https://www.sevdasehri.com/ Ailesi Gururla sunar Emeği Gecen Herkese Tsk ederim..:)

  • Hmmm.. Bir düşüneyim.. .)
    Ne yaptığını bildikten sonra insan sorun olmaz.
    Emeğine sağlık.. 👏

  • bencede kımlı bılgılerımızı ulu orta yerde vermememız gerekır sadece sohbet etmek yeterlı arkadas cevre kurmak ıyıdır sımdık guven konusunda ınsan bıraz tedırgın oluyo ıster ıstemez mesela sohbet etmeye gelıyoz bı bakıyoz hop saldırı kımısı gelır sapıklıkyapar kımısı gelır ozele bayanın ozelıne asılmaya gelır vs vs sohbet etmek en ıyısı bence sevıyelı olmak sartıyla tabı 🙂 saygılar

  • Elveda Dercesine Bakan Gözlerine Eyvallah Dercesine Çeker Giderim Be Güzelim.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet