Sohbet Odaları

yorum yok
155 okuma
1 Ocak, 2019
Kalıcı Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere sevdasehri sohbet sitelerinde kalitenin ve seviyenin en doğru şekilde nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacagız.
Bizler bir insan topluluğunun bireyleriyiz. Diğer insanlarla iletişim kurmaya, tanımaya, tanınmaya ihtiyaç duyuyoruz. Dinlemek iletişim kurmak bizim doğamızda var olan özelliktir
Anlamaya ,anlaşılmaya ihtiyaç duyuyoruz.
İletişim kurmaya ihtiyacımız var, iletişim kurdukça insanlarla konuştukça, onları anladıkça, onlara ihtiyaç duyduklarımızı andıkça gelişen varlıklarız.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Sosyal iletişim ve sohbet becerileri

farkında olup uygulandıkça gelişir. Her insanın sohbet etme becerisi farklıdır. Dışa dönük insanlar kolayca herhangi bir sıkıntı duymadan tanımadığı insanlarla iletişimi rahatlıkla kurup sohbete başlarken içe dönük insanlar bunalır, sıkılır, kaygı hissederek sohbetten kaçınma eğilimi gösterirler.
İlk kez tanıştığımız biriyle konuşuyorken onun sınırlarına nasıl saygı duyuyorsak kendi sınırlarımıza da saygı duyarız.
Yeni tanışan iki insanın rahatça konuşabileceği ortamda bir ağırlık oluşturmayan konular olması önemlidir. Tanımadığımız bir insanla bir yabancıyla konuşurken öncelikli olarak yapmamız gereken davranıştır.

Onun anlattıklarını sakin bir şekilde dinlerken uygun yerlerde ona onun anlattıklarını yansıtabilirsek onunla sohbete başlamışız demektir.Sadece “evet” yada “hayır” cevapları alacağınız sorular sormak sohbetin gelişmesini engeller. Yapmanız gereken iletişimi uygun biçimde başlatmak cevapları dinlemek.

Özellikle karşıdaki insanın ne söylediğini duyup anlamak ve buna odaklı olarak adım, adım ve sakin biçimde ilerlemektir. İnsanlarla sohbet etme sanatı geliştirilebilen bir konuşma şeklidir.

İlk kez konuştuğunuz kişiyle


göz teması kurmaya, onun gözlerine bakmaya özen gösterin. Bedeninizin duruşunun rahat olmasına dikkat edin. Beden diliniz bazen sözlerden daha önemli ve kolay anlaşılan mesajları karşınızdaki insana gönderir ve beden dilinizin öneminin farkında olmanız da sizin iletişim ve sohbet becerinizi geliştirmenizi sağlar.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Tüm bunları yaparken ve sohbet ederken karşınızdaki insanı ilgiyle dinlediğinizi, onun anlatacaklarını merak ettiğinizi gördüğünde size verdiği tepkiler de sizi geliştirir ve yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olur.Onu tanıdıkça, onunla sohbet ettikçe ve iletişim kurdukça o insanın derinlerdeki kişiliğini tanıma şansınız olur. Her insandan öğreneceğimiz şeyler vardır.

Konuşma soru, cevaplar, sessizlik ve susma anları karşılıklı olarak yansıma yapılacak bunlar bir sohbete dönüştüğünde yeni arkadaşlıklar, kurulur.Elbette her sohbetten bir arkadaşlık yada bir dostluk bekleyemeyiz.
Sohbetlerimizin bazılarından bize gerçek dostluklar ve arkadaşlıklar da çıkabilir. Bunlar insan hayatında çok önemlidir. Arkadaşlığımızın ya da dostluğumuzun gelişimi güçlü bir kurarak devam edebilir.

 Sohbet odaları

Sohbet odaları


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

www.sevdasehri.com

Ankara Sohbet Başkentimiz olan ankara ve ankara sohbet odaları Sohbet ...

www.sevdasehri.com

Seninle sevdim şiirleri, şarkıları gökyüzünün duru mavisini denizlerin ...

Bayan Sohbet Odaları

Bayan Sohbet Odaları Türkiye'nin en gözde sohbet odaları üzerinden, binlerce ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet