Omegle Nedir?

1 yorum
257 okuma
7 Ocak, 2019
Omegle

Omegle Nedir

Mobil Sohbet ve Kaliteli Sohbet Sitemize Hoşgeldiniz Arkadaşlar.
Bugün ki  Makalemizde Sizlere Yazılı Chat ve Yazılı Sohbet Yani Anlık Sohbet Yolu İle İletişim Sağlayan Siteleri Gibi Değilde Farklı Şekilde Kameralı Görüşme Sağlayan Omegle Diğer adıyla Omegla Hakkında Bilgi Vermek İstiyorum.

Omegle (Omegla) Nedir

Daha Önceki Makalemizde Belirtmiştik Web Üzerinde Birbirinden Farklı Öyle Siteler Varki Bunları Ayırt etmek Gerçekten Zor Oldu.

Omegle Nedir?

Omegle Nedir?

Omegla Tamamen Görüntülü Sohbet Hizmeti Veren ve Kullanıcılarının web Kamerası Üzerinden Yaptıkları Görüntülü Konuşma Şeklidir.

Omegle (Omegla) Kullanmak İçin İlk Önce Bir web Kameranızın Olması Gerekiyor ve Tamamen Üyelik Gerektiren Bir Görüntülü Sohbet Sitesidir.

Omegla Nasıl Kullanılır ve Üyelik Nasıl Yapılır
Omegle Dediğimiz Gibi Üyelik Gerektiren Bir Tür Yazılı Olduğu Gibi Görüntülü Sohbet Olarak Ön Plana Çıkmaktadır. Tarayıcınız ve web Kameranız Varsa Omegla Sitelerine Uğramanız Yeterli Olacaktır.

Sizleri Orada Bir Ekran Karşılayıp Seçim Yapmanızı İsteyecek ” Text” veya ”Video” Olarak İki Seçenek Önünüze Çıkacak ve Birini Seçme Durumundasınız.

Omegle Nedir?

Omegle Nedir?

Kullanımı

Web Kamerası Olanlar ”Video” Seçeneğini Seçtiğinde Görüntülü Olarak Karşı Taraf İle Görüşebilir. Ama Sadece Bununla Kısıtlı Değil Video Seçeneğini Seçtiğinizde Omegle Sizin Karşınıza Adobe Flaş Player Çıkaracak ve Kamera Onay Hakkınız İstenecek.

Onay Verdiğiniz Takdirde Görüntülü Sohbet  İçin Yapmanız Gereken Her Şeyi Tamamlamış Oluyorsunuz.
Bu Aşamadan Sonra Omegle Size Sizinle Aynı Şekilde Katılmış Olan Bir Başka Kullanıcıyı Karşınıza Getirecek. Eğer Kişi İlginizi Çekmezse O zaman Klavyenizdeki ”Esc” Butonuna ”New” Butonuna Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Sizlere Omegla kullanımı Nasıl Olur Anlatmaya Çalıştık Şimdi İse Uyarı Niteliğinde Omegle’de Sizleri Nasıl tehlikeler Bekliyor Kısaca Onada Değinelim.

Omegla Kullanıcıları Nelere Dikkat Etmelidir

En Dikkat Etmeniz Gereken Konulara Geçiyorum. Omegla Kullanım Koşullarını Yerine Getirdikten Sonra İşlem Sadece karşı Taraf İle Görüntülü Konuşmaya Kalıyor. Sizleri İki Konu Hakkında uyarmak İstiyorum.

Omegle Milyonlarca insan Tarafından Kullanılan Bir uygulamadır.
Genellikle Görüntülü Olarak İletişim kurulan Bu Sitede Cinsellik İçeren Konuşmalar ve Görüntüler Ağırlık Kazanıyor.

Bu Yüzden Kullanıcıların Büyük Bölümü Erkektir Hiç Ummadığınız Biri Bile Size Müstechen Videolar İzletebilir.

Omegle de Sizleri Bekleyen ikinci Bir Tehlike İse Sahte Hesaplar ve Görüntüler.

Not
Evet Arkadaşlar Sizlere En Basit Olarak Bir Kaç Uyarıda Bulunduk Umarım Bu Uyarıları Dikkate Alır ve Temkinli Davranırsınız.

Amacımız Asla Omegle Gibi Bir Kurumu Karalamak Değil Sadece Yetkililerin Bile Önüne Geçemediği Olumsuz Durumları Sizlerle Paylaşmak İstedik.
Amacımız Temiz ve Seviyeli Ortamlar Görmek ve Kullanıcılarımızı Dolandırıcılara Karşı Uyarmak Sonradan Çok Kötü Durumlara Düşmelerini Önlemek.

Omegle Nedir?

Omegle Nedir?


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSmiRa

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

İl İl Sohbet Odaları Her ilden her şehirden sohbet imkanı sunan il il sohbet ...

Dürüst mobil sohbet siteleri yolun başında olan vede yeni bir kelime olmasına ...

Bayan Chat Odaları Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere Bedava Chat Sitesi ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Omegle ilgili vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı bir yazı olmuş devamını bekleriz…

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet