Kırıktır o Çıkık Değildir,Kırık Olsa Duramazsın

yorum yok
9 okuma
6 Nisan, 2019
Kırıktır o Çıkık Değildir,Kırık Olsa Duramazsın

Kırıktır o Çıkık Değildir,Kırık Olsa Duramazsın

Hiç eskimeyecek olan, aramızdaki bağın adının hiçbir dilde karşılığının olmadığı, öylesine olmayan insana…

Kadere inanmıyorum, ”böyle yazılmış alnımıza” diye bir cümle hiç kurmadım, bu saatten sonra kuracağımı da zannetmiyorum, sadece bazı insanların karşıma ‘öylesine’ çıkmadığını düşünüyorum.
Bazen bir insanı görür görmez, tanır tanımaz hissedersiniz ya, sanki yıllardır aradığınız o eksik parçanız ondaymış gibi, hah işte öyle bir şey bu. Onu hayatınızın bir yerinde mutlaka görmek istersiniz, o insan sizin hayatınızda olmak için vardır ve ne olursa olsun hep olmalıdır hissiyatı, bildiniz mi? Bilirsiniz tabii, bilmeyi benden öğrenecek değilsiniz.
İşte ben bu duyguyu çok ender yaşayan insanlardanım, yani her tanıdığım insanın hayatımda sonuna kadar benimle kalacağına inanmam, insanları buna zorlamam ve aynı şekilde zorlanmak da istemem ama yıllar önce böyle bir şey geldi başıma. O zaman bunun adını koyamayacak kadar toydum, bilenmemiştim, ‘şunu da gördüm’ dememiştim. Hayatıma bir insan girdi, insan mı dedim? Bu ona haksızlıktı, o insansa bize başka bir şey denmeliydi diye düşündüm. Çocukluğum, ergenliğim, en sivilceli hallerim, en stresli günlerim, hayallerim, gelecek planlarım… Her şey de o vardı, evet çok saçmaydı birinin bu denli hayatımda olması ama kim engel olacaktı? Kimse de olmadı zaten ve biz her şeyi birlikte yaşamaya başladık, büyüdük en önemlisi de. İki insanın kalplerini birbirlerinin avuçlarına bırakması demek ”aşk” demek değildi bizim için. Paylaşmanın da ötesinde, tarifini hala yapamadığımız bir duyguydu bu. Ne sanıldığı gibi bir ilişkiydi adı ne de öylesine bir heves. Dedim ya, adı hala yok ve hiç olmayacak da…
Birlikte büyürken inanılmaz şeyler keşfediyorduk, herkesin gürültü dediği şeyin içinde bulduğumuz huzuru bir ben biliyorum, bir de o. Kimsenin gülmediği o ‘şey’ de sadece birbirimize bakmamızla kahkaha atmamızın bir olduğu günler diyorum, bilirsin.
Her şey değişiyordu etrafımızda, evler, arabalar, ağaçlar. Nasıl yeterince klişe oldu değil mi? Olsun o kadar da. Ve bu değişimin içinde ilk günkü kalan tek bir şey vardı, adını koyamadığımız o şey. Buna inanmak çok güçtü, hala birbirimizin hayatında olmamız nasıl bir mucizeydi? derken, avuçlarımızda bir sıcaklık hissettik. İlk kez o zaman öğrendik ikimizde, kalbin kırıldığı zaman avuçların yandığını; çünkü biz yıllar önce o kalpleri bırakmıştık avuç içlerimize. Bu büyümek bize yaramadı, demişizdir mutlaka içimizden. Bu sefer değişen ne evlerdi ne ağaçlar, biz bambaşka bir şey olup çıkmıştık, birdenbire, bir de yürüdüğümüz yollar. Bu sefer aynı yöne gitmiyorduk. ”O hep hayatımda olmalı” hissi sarsılıyordu, sarsılıyordu ama yıkılmıyordu. Yine de bir süre ayrılmalı dedik yollar. O süre hiç de kısa olmadı, uzadıkça uzadı. Yeni yaşlara girildi, dilekler tutulurken akıllara gelindi, bir şekilde umut edildi ama umutların bir işe yaramayacağı zaten bilinirdi.
Sonra nasıl olduysa, işte tam burada o his giriyor devreye, bizim yollarımız yeniden kesişti. Benim yaralı olduğum bir gün, onun yalnız olduğu bir gün karşılaştık. Karşılaşmamız, her şeyin güzel olması için yeterdi, yeterdi hatta artardı bile sen ne diyorsun? Taşardı. Onca yıl hiç geçmemiş gibi, hiç yollarımız ayrılmamış gibi, sanki dün ne yediğimizi bilir gibi yeniden aynı yöne yürümeye başladık ve aklımızda tek bir şey vardı: ” hiçbir şey eskisi gibi olmazdı. ”
Biz bunu beraber öğrendik, tıpkı ezberlediğimiz onlarca şarkı gibi ve öğrendiğimiz en güzel nakarattı bu. Aradan yıllar geçti, yani bugünden bahsediyorum ve hala hayatımdaki en güzel nakarattır bu. Ne diyorduk, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı değil mi? Olmadı da, yani biz öğrendiğimiz bir şey de yine yanılmadık. Büyüdükçe kırılmışız ya bir kere, haliyle insanları kırmayı da öğrenmişiz ve yıllar önce yaptığımız gibi ne öğrendiysek ilk birbirimize anlatır gibi, olduğumuz yerde paramparça olduk. O eski kalp kırıklığı mı?

Çıkıkmış o, kırık olsan duramazmışsın

Hayat bir yaştan sonra canavarlaştırıyormuş insanı ya da hayatında olması gereken ama olamayan insanlar yüzünden sen bir canavar oluyormuşsun. Hiç saçı okşanmamış bir çocuğun bu kadar naif olması, aykırıymış anayasaya, o da vazgeçmiş naifliğinden, kendinden. Saplanmış ben yokken bir bataklığa. Sanıldığı gibi en kötü bataklıklar başka insanların sizi soktuğu değildir, sizin kendinizi sapladığınızdır. Saplanmış. Onun naifliğinden, benim çocukluğumdan eser kalmamış. Bir de ben kararlı olmayı öğrenmişim bu süreçte, o bana saygı duymamayı öğrenmiş istemeden. Yani, olabilecek en kötü haliyle bıraktık birbirimizi yeniden.
Ve şimdi, yani bugün çocukluğumu yeniden kazanmış gibi mutluydum. Çünkü o benim hayatımda hep olması gereken insanın, bir sayfa yazısını okudum. İki mi yoksa? Ne önemi var. Benden bahsediyordu, hala en iyi arkadaşı olduğumdan. Hayatımda duyabileceğim bütün güzel cümleleri sıralamıştı, bilir benim sevmediğimi ama sıralamıştı işte. Okuduğum an, aslında hala hayatımda olduğunu fark ettim, tek sorun uzaktık. Tek sorun dün ne yediğini bilmiyor olmamdı. Tek diyorum da, sen bakma bana bir sürü sorun vardı aslında o güzel cümlelerin içinde. Onca sorunun içinde tek olan bir şey vardı, o da biz birbirimizin hayatında olması gereken iki insandık ve biz ne olursa olsun, istersek hiç konuşmayalım, istersek hiç görüşmeyelim hep birbirimizin hayatında olacaktık. Bu hayatta bir şey yapmadığımı düşünürken, aslında bana ne kadar büyük şeyler yaptığımı hatırlatan o insana, bugün beni yeniden büyüttüğü için ne kadar teşekkür etsem az.

Kırıktır o Çıkık Değildir,Kırık Olsa Duramazsın

Kırıktır o Çıkık Değildir,Kırık Olsa Duramazsın


Bir önceki yazımda « makalem var.
KumSaL

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Bozuk Olunca Maya Tutmaz

Bozuk Olunca Maya Tutmaz Bozuk olunca maya; Ne ar tanır ne de haya. Hz. ...

Avrupa Sohbet

Avrupa Sohbet Avrupa sohbet sitemizi açmış bulunmaktayız. Sohbet sitemiz siz ...

Türkiye'nin Muhabbet Sitesi

Türkiye'nin Muhabbet Sitesi Günümüzde arkadaş bulmak ve kaliteli sohbet ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet