Anasayfa

Sohbet Odaları

Isparta Sohbet Odaları

Isparta Sohbet Odaları

Isparta Sohbet Odaları

 

Isparta Sohbet Odaları ‘Siz de bu nezih sohbet ortamında yer almak istiyorsanız tek yapmanız gereken kendinize bir rumuz belirleyerek sohbet odalarımıza giriş yapmak olacak; bu sayede bay ve bayan kullanıcılarımız ile tanışıp güzel sohbetler etmeye başlayabilirsiniz.

 

Isparta Sohbet Odaları

Isparta Sohbet Odaları

 

 

Isparta, Akdeniz Bölgesi’ nde yer alan ilimizdir. İlimiz, Akdeniz Bölgesi’nin batı bölümünde ve iç kesiminde yer alır. Göller Bölgesi’nin merkezi konumundadır. Gül yetiştiriciliği, halı ve kilim dokumacılığı ile meşhur bir ildir.

Isparta ilimiz Konya, Afyon, Denizli, Burdur, Antalya illeri ile komşudur.

İlimizin İlçeleri; Atabey, Gelendost, Keçiborlu, Sütçüler, Uluborlu, Yenişarbademli, Aksu, Eğirdir, Gönen, Senirkent, Sarkikarağaç ve Yalvaç’tır.

İlimizin nüfusu 441.412’dir.

Şehrimizin ekonomisi, sanayi ve gül yetiştiriciliği ile sürmektedir. Dünyanın en kaliteli gülleri Isparta’ da yetişmektedir. Gül yetiştiriciliğinin yanı sıra gül yağı üretimi yapılmaktadır. Sektörde gül yağı üretimin önemi büyüktür. Türkiye’ nin en büyük çimento fabrikalarından biri Isparta’ da yer almaktadır. İlimizin el sanatları Orta Asya’ ya kadar dayanmaktadır. Isparta’ da halı ve kilim dokumacılığı ileri seviyededir. Türkiye ve dünya çapında Isparta halı ve kilimleri meşhurdur.

Isparta’da son on yılda ekonomide tarım ağırlık kazanmaya başlamıştır fakat sanayi de önceki yerini korumaya devam etmiştir. Elma, kiraz ve gül gibi geleneksel tarım üretiminin yerel istihdamda önemli bir paya sahip olması ilin istihdam yapısında söz konusu sektörün ağırlığını arttırmakta, bu çerçevede tarım sektörü ekonomik belirleyiciliğini sürdürmektedir.

Yörenin zengin tarihi geçmişi nedeniyle, turizme yönelik son derece zengin ve görülmeye değer kültürel eserler ve yerler bulunmaktadır.

Isparta’nın En Meşhur Yemekleri ve Tatlıları; Gül Reçeli, Fırın Kebabı, Tandır Kebabı, Sazan Dolması, Yalvaç Güllacı, Şalgam, Aşı Kuyruğu, Sulu Yatırtma Isparta’mızın yöresel yemekleridir.

 

Isparta

Isparta

 

– İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

Chat Sitesi

Javasız Sohbet

Güvenli Sohbet Sitesi

Kesintisiz Sohbet

Bursa Sohbet Odaları

 

Seviyeli Isparta Sohbet Odaları

 

Günün her saati sohbet odalarımız da bir çok kullanıcı aktif olarak sohbet etmektedir. Sohbet sitemizin gerek yöneticileri olsun gerekse adminleri olsun sizin rahatınız ve güvenliniz konusunda çok hassas bir tutum sergilemektedirler. Seviyeli Sohbet etmek istiyorsanız sizleri Ücretsiz Sohbet Odalarımız da bekliyor olacağız.

Isparta Sohbet Ortamı KeyifLi SohbetLer DiLer

 

Isparta Sohbet Odaları

Isparta Sohbet Odaları

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!