Anasayfa

Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları ‘na Hoş Geldiniz. Sohbet odalarımız kullanıcılarımızın çok daha rahat ve güvenli bir şekilde sohbet etmelerine imkan sağlamaktadır. Özellikle Mobil Sohbet platformunu kullanarak aktif bir şekilde sohbet etmelerinin yanı sıra; çok rahat ve kaliteli bir Sohbet Ortamı sunmaktadır.

Burdur, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Burdur’un plaka kodu 15’tir. İlimizin nüfusu 270.796’dir.  Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi olarak bilinen kısmında yer alan Burdur güneyde Antalya, batıda Denizli, güneybatıda Muğla, kuzeyde Afyon ve kuzeydoğuda Isparta illeri ile komşudur.

Burdur İlçeleri; Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni ve Yeşilova’dır.

Akdeniz Bölgesi’nin önemli bir yerleşim birimi olan Burdur, tarih boyunca pek çok medeniyet tarafından merkez kabul edilmiştir. Bu anlamda zengin bir kültürel mirasa sahip kent, kronolojik olarak aşağıdaki dönemlerden geçmiştir. Selçuklular Anadolu fetihleri sırasında Burdur’u fethederler ve bu köyün isminin Ezostas yani Burada dur olduğunu öğrenirler. Zaman içerisinde değişime uğrayan Burada dur kelimesi en sonunda Burdur olarak şehrin ismi olur.

 

Salda Gölü

Salda Gölü

 

Burdur Sohbet Ortamı

Burdur ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Son yıllarda ise Burdur, mermer ve doğal taş sektöründe önemli atılımlar göstermeye başlamıştır. Açılan mermer ocakları ve mermer fabrikaları Burdur nüfusunun ciddi bir bölümüne istihdam sağlamaktadır. Burdur ekonomisinin yüzde 40’ı süt üretimine dayalı hayvancılık faaliyeti ve bunu destekleyen bitkisel üretimden oluşuyor. Günlük bin tonun üzerinde süt üretimi ile Burdur bu alanda Türkiye’de ilk 10’da yer alıyor.

Burdur her ne kadar Akdeniz Bölgesi’ne yakın durumda olsa da, Akdeniz ile arasındaki yükseltilerden dolayı Akdeniz değil, karasal iklim görülen bir şehirdir. Bundan dolayı yazlar ne kadar sıcak olsa da kışları çok soğuk ve yağışlıdır.

İlimizde yaşamış olan medeniyetler Burdur mutfağını da etkilemiş ve zenginleştirmiş. Çok çeşitli lezzetler katmış. Et yemekleri olsun, deniz ürünleri olsun, sebze yemekleri olsun, hepsi ayrı ayrı lezzetli Burdur’da. Burdur yemekleri listesinin başına özellikle eklenmesi gereken tarif Burdur testi kebabıdır. Koyun etinin testi içine konup ağır ateşte pişirilmesiyle hazırlanan bu lezzet Burdur mutfağının vazgeçilmezi.

 

-İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

 

Burdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları

Bedava Burdur Sohbet Odaları

Eğer siz değerli kullanıcılarımız da bu Bedava Sohbet ortamların da keyifli sohbetler etmek ve eğlenceli zamanlar geçirmek istiyorsanız; yapmanız gereken tek şey sohbet odalarımıza giriş yapmanız olacaktır. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte elinizin altındaki akıllı telefonlarınız ile hem sohbet edebilir hem de radyo dinleyebilirsiniz.

 

Burdur Sohbet SiteLeri Hoş SohbetLer DiLer

 

Burdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!