Bekarlık Sağlığa İyi Geliyor mu?

yorum yok
8 okuma
4 Nisan, 2019
Bekarlık Sağlığa İyi Geliyor mu?

Bekarlık Sağlığa İyi Geliyor mu?

Son yıllarda evlilik mi bekarlık mı ? sorusu bir çoğumuzun gündeminde önemli bir yer işgal ediyor.Çoğu zaman avantajları ve dezavantajlarını konuşur ancak hanginin ağır bastığı konusunda ikna edici bir sonuca ulaşamıyoruz.

Evli insanların daha geniş çevreleri ve daha renkli sosyal hayatları olduğunumu düşünüyorsunuz? Eğer var ise böyle bir düşünceniz tavsiyem bu düşüncenizi bir gözden geçirin.

Okuduğum bir kitapta;2015 yılında sosyal bilimciler evli ve bekarlar arasında kıyaslamalı bir çalışma yapmışlar.

Araştırmaların sonunda bekarların sosyal çevreleri ile daha sıkı ilişkide olduğunu saptamanın yanı sıra,evlilere göre bu çevreleri ile daha sıkı bir dayanışma içinde olduğunu görmüşlerdir.

Bekarların yalnız ,sevgisiz ve sefil bir hayat sürdüğü ve hayatta en çok istedikleri şeyin bir eş bulmak olduğu yolundaki inançların tamamen birer efsane olduğu tezi çürütülmüştür.

Bekar olmak, gerek kadında gerek erkekte sosyal bağlantıları güçlendiriyor.

Bekar olmak ile sağlık arasındaki bağ

Evlenerek daha yerleşik bir düzene geçen insanların,özelikle egzersiz bakımından daha sağlıksız bir yaşam alışkanlıklarına geçtikleri konusunda gerçek bir payı olabilir.

18 ve 64 yaş arasında 13 bin erkek ve kadın üzerinde araştarma yapan uzmanlar bekar olan ve hiç evlenmeyenlerin,evlenen yada boşanmış olanlara göre daha sık egzersiz yaptığını belirlemiş.

Benim için hayat bitmeyen bir öğrenme,değilim ve gelişim sürecidir.Dünya ve kendin hakkındaki düşünce şeklini sorgulatacak yeni tecrübeler yaşamak önemlidir.

Bekarlık ve sağlıklı yaşam arasındaki ilişki konusunda ortaya atılan görüşlerin,bazı noktalarının kulağa hoş geldiği,kimi tezlerin ikna edici kimilerinin ise gerçek yaşamla uyuşmadığını düşünebileceğimizi göstermektedir.

Bir hususu belirtmeden bu makaleyi sonlandırmak istemiyorum:)

EVLİ ERKEKLER DAHA CİMRİ OLUYOR…


Bir önceki yazımda « makalem var.
KumSaL

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Bozuk Olunca Maya Tutmaz

Bozuk Olunca Maya Tutmaz Bozuk olunca maya; Ne ar tanır ne de haya. Hz. ...

Avrupa Sohbet

Avrupa Sohbet Avrupa sohbet sitemizi açmış bulunmaktayız. Sohbet sitemiz siz ...

Türkiye'nin Muhabbet Sitesi

Türkiye'nin Muhabbet Sitesi Günümüzde arkadaş bulmak ve kaliteli sohbet ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet