Avrupa’lının, Türklere bakış açıları nelerdir?

yorum yok
14 okuma
9 Nisan, 2019
Avrupa'lının, Türklere bakış açıları nelerdir?

Avrupa’lının, Türklere bakış açıları nelerdir?

ATb = Avrupa’linin, Türklere bakiş açısı <- için kisaltılmıştır. ATb 1 -> Türklere; cahil, tembel ve eşkiya bakiş açisi.
ATb 2 -> Türklere; sevgi, saygi ve birlik bakiş açisi.
ATb 3 -> Türklere; küçük’de olsa, ülke bölücüsü açisindan bakan toplum.

Yukarida belirtilmiş olan bakiş açilarinin anlatimi:

Avrupali’lar, Türklere neden cahil gözü ile bakiyorlar?

Avrupa’lilarin, Türklere cahil gözü ile bakmalarinin ana nedenlerinden biri olan; Kültür farki’dir. Çünkü herkes bilir ki, Avrupa’li insanlar Türklerden daha rahat hareket eder ve bunlarda pek bir mahsus görmezler.

Sizlere bu konuda küçük bir örnek verecegim

16 yaşında’ki bir Türk(müslüman) kızı, okulunda kantin’de Yabancı arkadaşlar ile konuşurken konu erkeklere gelir ve Yabancı kız arkadaşları örnek olarak ağzından şu cümleler çıkar: Keşke simdi okul olmasaydı da, sevgilime gidebilir onunla güzel vakit geçirirdim. Diğeri arkadaşı ise kıza şu soruyu soruyor: Peki ailesiyle tanıştın mi? Nasıl birileri, iyi mi?.. Muhabbeti konuşurken Türk kızı dinlemektedir. Ve en zor an gelir çatar.

Yabancı arkadaşları Türk genç kızına şu soruyu yöneltir: Senin sevgilin var mi? veya konuştuğun bir erkek? Türk kızı ise şu şekilde cevap verir: Hayır, benim ailem buna izin vermez ve bende kendim istemiyorum zaten erkek arkadaşı. ( 2. cümlesinde 50% yalan söylüyor, mahcup olmamak için )Tabii ki beklenen áni cevap: Neee?, erkek arkadasın olmasına izin vermezler mi? ne saçma bir şey. Ve yabancı kız aksam ailesine bu durumu anlatır. Peki Avrupa’lı bir aile genellikle bunu çocuğuna nasıl anlatır?

Avrupa’lı bir aile bunu çocuğuna 2 şekilde anlatabilir:

şekil 1 -> Türkler, cahil insanlardır. Onlar insanlarla diyaloğu kötü ve yerlileri sevmezler.
şekil 2 -> Türkler bu konuda çok hassastır onlar kız çocuğuna çok önem veriyor ve bunu saygı ile karşılamak gerekmektedir.

Soru: Peki, şimdi ben siz değerli okuyuculara soruyorum: Avrupa’lı aile sizce hangi şekil’i seçer?

Avrupa’lilar, Türklere neden tembel gözü ile bakıyorlar?

Az çok Avrupa’lilarin, Türklere neden tembel gözü ile baktiklarini kestirebilirsiniz. Avrupa’li bir genç; gezmekten çok o kiymetli vaktini supermarket gibi yerlerde çalişarak geçirir. Aslinda bunun bir diger sebebi ise; Ailelerin bu kelime biraz abartili kaçsa’da, gaddar olmalidir. Bu sebepten dolayi para konusunda zorluk çikartiyorlar.

Türk genci ise, o kiymetli vakti ile kizlarin peşinden koşar, cumartesi günleri disko’lara gider, alkol, sigara özentiligi baslar. (Avrupa’nin bir çok yerinde cumartesi veya pazar günleri disko olur)
Okul’da dik başli olmalari, ögretmenlere kafa gelmeleri, her Türk genç’in kendisini Cüneyt Arkın sanmasi.. Avrupa’lilar için geçerli bir sebeptir bize.

Avrupa’lilar, Türklere neden eşkiya gözü ile bakiyorlar?

Türk gençleri burada Avrupa’lilara karşi kendilerini Polat, Memati gibi görmelileridir.
Türk genç’i Avrupa‘da diskoya gider, Avrupa’li yanlislikla Türk genç’ine çarpar ve Türk genç’ide tabii ki hava atmak için: Sen misin bana omuz atan? mantigi ile dövüşür ise, moreli bozuk ve sokakta yürüyor ve birisi ona öylesine baktiginda: Ne bakiyorsun lan? gel buraya hemen. Mantigi ile yaşarsa, Avrupa’linin Türkleri tehlikeli bir toplum olarak görmesi kaçinilmaz. ( yaş’in yaninda, kuruda yaniyor. )

Avrupa’lilarin, Türklere saygi göstermesi.

Yarisindan çogunun bildiginiz gibi, Türk düşmani olsada bazilarinin hakkini yememek gerekmektedir.

Avrupa’lılar, Türkler ile bir çok sektör’de beraber çalışmakta, ve Türklerin ne kadar çalışkan, dürüst, kültürüne ve dinine sahip oldukları görmektedir.
Bu sebepten dolayı Avrupa’lılar Türklere güveniyor, ne kadar belki Türklerin fikirleri, kurallarını kendilerine göre uygun, doğru bulmuyorsa’da saygı gösteriyorlar. (En önemlisi olan bu zaten: Saygı)

Makale hakkında sorularınız, görüşleriniz benim için önemlidir. Eger diyorsanız ki eğer, hayır bu konuda katılmıyorum size. Lütfen belirtin, konu altında beraber tartışalım, beraber doğruyu bulalım.


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSmiRa

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

www.sevdasehri.com

İnternetten Sohbet Etmek İsteyenler İçin Güvenilir Ortamlar Günlük hayatın ...

www.sevdasehri.com

Arkadaş Bulma Siteleri Arasında EN Güvenilirini Seçin Arkadaş bulma ...

www.sevdasehri.com

Gelişen Teknoloji Uygulamalarından Mobil Sohbet Sayesinde Yeni Bireyler ile ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?