Arkadaşlık ve Arkadaşlığın Önemi

2 yorum
140 okuma
26 Şubat, 2019
Arkadaşlık ve Arkadaşlığın Önemi

Arkadaşlık ve Arkadaşlığın Önemi

Arkadaşlık önemli bir kavramdır. Bu nedenle arkadaş olduğumuz kişilerle iletişimimize  dikkat etmeliyiz. Bazı arkadaşlar hayatımızı güzelleştirdikleri gibi bizlerin sosyalleşmemize de yardım eder. Arkadaşlarımızın iyi yada kötü olduklarını anlamamız için zamana ihtiyacımız vardır.

Arkadaşlığın önemini gerçekten biliyormuyuz acaba? Arkadaşlarımızın değerini, kıymetini tam anlamıyla biliyormuyuz?

Hayatımızın her anında yanımızda bir dost, bir arkadaşımızın olmasını isteriz beraber gezip, eğlenmek, gülmek, dertleşmek istediğimiz de  bir arkadaş eline, omuzuna ve sohbetine ihtiyaç duyarız.

İnsan topluluğu olarak duygusal varlıklarız. Mutsuz olduğumuz anlarda dostumuza, arkadaşımıza ailemizden birine sarılmak sıkıntımızı anlatıp onlardan bizi teskin etmelerini bekleriz. Biz nasıl arkadaşlarımızdan yanımızda olmasını bekliyorsak aynı şekilde bizlerde arkadaşlarımızın yanında olmalıyız’ki arkadaşlığımızın bir değeri,kıymeti ve önemi olsun. Hayatımızın içinde rolleri olan arkadaşlarımızdan sevgi,saygı, samimiyet beklediğimiz gibi bizlere enerji verip yapıcı olmalarını’da bekleriz. Başarılarımızda mutluluğumuzda yanımızda olmalarını kararlarımızda destek vermelerini aktivitelerde beraber sinema, konser, tiyatro, gibi etkinliklerde yan yana olmayı sorunlarımıza farklı çözümler bulmaya çalışan bizi olduğumuz gibi kabul eden kendimizi rahatlıkla ifade edebileceğimiz derdimize ortaklık edebilen hayatımızda sağlıklı iletişim  kurabildiğimiz arkadaşlar bizlerin gerçek arkadaşlarımız, dostlarımız dediğimiz ailemizden biriymiş gibi gördüğümüz hakiki gerçek arkadaşlarımızdır.

Hayatta en önemli olan parçamız sevgiyi aldığımız ve sevgimizi gösterebildiğimiz arkadaşlarımızın olmasıdır. Bizler her zaman arkadaşlarımız ile iyi geçinmeli ve onların yanında olarak varlığımızı hissettirmeliyiz. Zor günlerimizde sırtımızı dayayabileceğimiz bir dostumuz,arkadaşımız bizlere her zaman bir dayanaktır. İyi arkadaşlarımız olduğu gibi kötü arkadaşlarda hayatımızın içinde olup zaman içinde tanırız ve onlardan uzak durmak bizleri sıkıntıya sokmamaları için onlardan uzak durup dikkat etmeliyiz.

Sevdasehri ailesi olarak dileriz hayatınızda hep iyi insanlar olsun. Hayatınızdan sohbet, arkadaşlık, dostluk eksik olmasın.

Arkadaşlık ve Arkadaşlığın Önemi

Arkadaşlık ve Arkadaşlığın Önemi


Bir önceki yazımda « makalem var.
eSmiRa

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de ...

www.sevdasehri.com

Adana Sohbet Akdeniz bölgesinde bulunan adana ilimiz için adana ...

www.sevdasehri.com

Ankara Sohbet Başkentimiz olan ankara ve ankara sohbet odaları Sohbet ...

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Arkadaşık gercekten önemlı böyle sitelerde arkadas bulabılmek dostluk adına gercekten çok önemlı.Guzel bır yazı olmus emegınıze saglık

  • evet arkadaslık ve dostluk cok onemlıdır arkadas ve dostun olmazsa yalnızsın demektır arkadaslık demek kıymet deger vermek demektır saygılar 🙂

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Sohbet